Říjen 2009

Maturitní otázka ze ZSV - Psychologie - od počátku k dnešku

27. října 2009 v 22:34 ZSV a SP3
Protože si maturitní otázky přepisuji na počítači, abych se v nich vyznala, rozhodla jsem se, že je uveřejním i na svůj blog. Za prvé - je to docela zajímavé téma. Vždyť o nevědomí, duši apod. nikdo nic neví, takže možnost dostat se do této problematiky hlouěji, je docela lákavá! A za druhé se tyto informace třeba někomu budou hodit :-) Takže do toho:

William Styron - Sophiina volba

20. října 2009 v 20:17 Referáty
Kdo nezná tuto knihu, může se o ní dozvědět spoustu podrobností díky tomuto článku :-) Jedná se vlastně referát, který jsem musela vypracovat na hodinu literatury. Tak tedy:

Technika - autoškola - 2. část

10. října 2009 v 21:29 Nezařazeno - nezařazeno
Pokračování otázek z techniky (autoškola) :-)

Technika - autoškola - 1. část

10. října 2009 v 20:06 Nezařazeno - nezařazeno
Chystáte se do autoškoly? V tom případě vám možná následující článek (nebo spíš přehled) možná pomůže :-) Podle názvu už pravděpodobně víte, o čem to bude. Tak tedy do toho.

Body (lidské tělo)

4. října 2009 v 17:08 Angličtina
V tomto článku naleznete slovíčka týkající se lidského těla.

The Future -> budoucí čas

4. října 2009 v 17:01 Angličtina
Budoucí čas je v angličtině těžký. Budoucnost můžeme zmínit hned několikero způsoby, zatímco v češtině jen jedním. V tomto článku vám v této gramatice snad udělám trochu jasno, pokud si nejste úplně jistí :-)

Countable (C) & Uncountable (U) nouns

4. října 2009 v 16:53 Angličtina
Počitatelná a nepočitatelná slova v normálním životě, během řeči neřešíme. Věnujeme se jim snad jen při vyučování. V angličtině je to ale docela podstatné téma, protože se k němu váže spoustu jiné gramatiky. Například důležité is nebo are. Musíte se správně rozhodnout. Já tuhle gramatiku ne úplně zcela ovládám a nikdy to nebudu umět pořádně, ale aspoň pro představu či upřesnění tady máte takový přehled.

Přídavná jména

4. října 2009 v 16:44
Přídavná jména jsou celkem dost používaná. V tomto článku jsem uvedla jen pár z těch frekventovanějších i s předložkami, se kterou se pojí atd. Snad vám to k něčemu bude :-)

Books & Reading

4. října 2009 v 16:42 Angličtina
Pár slovíček na téma knihy a čtení ;-)

Adverbs (příslovce)

4. října 2009 v 16:38 Angličtina
Dokud jsme neprobírali ve škole příslovce, nenapadlo mě, kolik druhů jich může být a jaké rozdíly mezi nimi jsou. Pravidelná, nepravidelná atd. Více v tomto článku :-)

As, like, as if/as though

4. října 2009 v 16:36 Angličtina
Další problematická gramatika. Chcete mít jasno? V tom případě čtěte dál :-)

Articles (členy)

4. října 2009 v 16:34 Angličtina
Taky vám dělají problémy členy? Kdy použít a, the, popř. žádný z nich? Já už mám jasno. A to díky tomuhle:

Ahojte :-)

4. října 2009 v 16:22 Dotazy a news
Ahoj všichni!
Čas postupně plyne a na tomto blogu nepřibývá nic nového. Ráda bych tuto skutečnost změnila, bohužel čas mi tak nedovoluje. Tenhle rok pro mě je a bude náročný jak časově, tak i obecně a to z toho důvodu, že letos maturuju. Snažím se stíhat co nejvíce věcí, ale i tak to prostě všechno nejde dohromady. Mám předpřipraveno pár kousků, které bych sem mohla dát, ale většinou se to týká věcí spojených se školou, jako například angličtina - slovíčka, a to jsou věci, pro vás asi neatraktivní... Když ale budu mít čas a chuť, budu se snažit sem něco přidat. Buďte prosím trpěliví. Vím, že tuhle větu tu opakuji aspoň po milionté a zrovna dvakrát mě to netěší, ale víc teď bohužel udělat nemůžu. Mějte se fajn :) Vaše Heylottka