Leden 2009

Mánie na facebook.com!

30. ledna 2009 v 12:23 Nezařazeno - nezařazeno
Nazdáár lidi! Na facebook.com nastala mánie! Možná se mi to jen zdá, protože jsem se o této stránce dozvěděla před pár dny, ale i tak!

O facebook.com jsem se dozvěděla od bráchy, který mi poslal pozvánku na hru Mafia Wars. A teda musím říct, že je to hra vážně návyková! :-) Stejně tak i jiné hry na tomto serveru. Ale o tom až později ;-)

Máte-li chuť se seznamovat s novými lidmi, pobavit se apod. tady se vám nabízí další dobrá možnost. Stačí kliknout na facebook.com, založit si svůj nový profil a rozjet to naplno! Pokud byste chtěli názornou ukázku, tady je odkaz na můj profil: klik ;-)

Ani jsem netušila, kolik kamarádů, spolužáků a dalších lidí z mého okolí je tam už zaregistrovaných. Divila jsem se opravdu hodně, tak se zkuste podívat i vy. Třeba také budete překvapeni.

A teď k té hře. Mafia Wars je online hra. Hrají ji miliony lidí po celém světě a například mě docela baví. Jste mafián, máte svou skupinu a bojujete s dalšími mafiány, okrádáte je, nakupujete si pozemky a domy, auta, zbraně, vyděláváte velké peníze, plníte úkoly... a hlavně postupujete na vyšší levely. Takhle se můžete dopracovat až na známého a mocného mafiána s miliony dolarů v bance i mimo ní a tisíci mafiány ve své skupině... No nezní to lákavě? :P Pokud byste měli chuť a zájem začít s touto hrou, můžete se ke mně přidat. Musíte se jen stát mými přáteli právě na facebook.com ;-) Co vy na to?

Omluva

29. ledna 2009 v 22:21 Dotazy a news
Všem čtenářům se omlouvám za nedostatek nových článků - bohužel není mnoho času. Doufám, že se to brzy změní. S pozdravem Vaše Heylottka


Flossenbürg

18. ledna 2009 v 13:44 Koncentrační tábory
Tábor Flossenbürg byl otevřen počátkem května 1938 a jeho první vězňové byli přivezeni z Dachau. Původně byl určen pro údajné kriminální a asociální vězně. Volba místa poblíž československé hranice nebyla náhodná - již v této době plánovalo německé vedení a armáda zničení Československa. Velkou roli však hrála též přítomnost významných granitových nalezišť, neboť Flossenbürg patřil mezi tábory, jejichž cílem bylo maximální využití otrocké síly vězňů ve prospěch válečného zbrojení nacistického Německa.

Nacistické koncentrační tábory a ghetta

18. ledna 2009 v 13:06 Koncentrační tábory
Jelikož o dějepisu probíráme druhou světovou válku a spolu s nimi i otázku koncetračních táborů, vrátila jsem se k tomuto tématu i tady. Něco málo již tu o nich je. Nyní pro přehled uvádím 2 mapky nacistických konc. táborů a ghett.

O projektu

18. ledna 2009 v 12:05 Česko proti chudobě
♣ 1,2 miliardy lidí žije pod hranicí extrémní chudoby. Nejvíce zasaženy jsou děti a ženy.
30 tisíc dětí zemře denně v důsledku extrémní chudoby.
♣ 100 milionům dětí je upřeno základní lidské právo - právo na vzdělání.
♣ Ženy v rozvojových zemích vydělávají průměrně dvakrát méně než muži.
♣ 1600 matek denně zemře v důsledku porodních komplikací, 300 milionů žen trpí dlouhodobými zdravotními následky po porodu.
Více než 1 miliarda lidí nemá přístup ke zdroji pitné vody.
3 miliony lidí ročně zemřou na AIDS, skoro 5 milionů se každoročně nakazí virem HIV.
♣ Kvůli vysoké ochraně trhů hospodářsky rozvinutých zemí přicházejí rozvojové země o 100 miliard dolarů ročně - asi dvakrát tolik, co dostanou v rámci rozvojové pomoci.

Co s tím?

"Vynaložíme maximální úsilí na to, abychom osvobodili všechny muže, ženy i děti z drtivých a ponižujících podmínek extrémní chudoby, kterým je v současnosti vystavena více než miliarda lidí. Jsme odhodláni každému poskytnout právo na rozvoj a osvobodit celý lidský rod od nedostatku." Deklarace tisíciletí, září 2000, přijato 189 členskými státy OSN

Zajímavosti z Přátel

9. ledna 2009 v 17:54 Přátelé
Co o Přátelích možná nevíte :)

Rodokmen

2. ledna 2009 v 14:58 Přátelé
Tuhle jsem našla úžasný rodokmen všech přátel. Podívejte se na něj také.

Kdo koho hraje

2. ledna 2009 v 12:52 Přátelé
V seriálu Přátelé je 6 hlavních postav. Tady je máte!

Přátelé

2. ledna 2009 v 12:31 Přátelé
Dnes je zná skoro celý svět. Každodenní život Rachel, Moniky, Phoebe, Chandlera, Joeyho a Rosse diváky zaujal natolik, že se natočilo celých deset sérií, každá po 24 dílech. Řeč nemůže být o ničem jiném než o seriálu Přátelé!